تصویر تصادفی

امکانات

تبلیغات

ارتباط تلگرامی

برای مشاهده جزییات کلیک کنید

برای مشاهده جزییات کلیک کنید

پیوند ها

سوباتان بهشتی بر فراز ابرها

مشاوره در خرید

آمار سایت

تور هوائی سوباتان

تاریخ ثبت : 1393-01-30     تاریخ آخرین ویرایش : 1393-07-22    تعداد مشاهده : 9167 بار     [ مطالب سایت ]

          شاید شنیدن این موضوع در ابتداء نوعی شوخی و مزاح تلقی شود . ولی ما ضمن ارادت کامل به کاربرانمان هیچوقت شوخی و مزاح را روا نمی دانیم . گرچه همانگونه که در مطلب «تاکسی هوائی سوباتان» امکان ایجاد باند فرودگاه هواپیماهای کوچک (زیر 20 سرنشین) را مفصلاً توضیح دادیم ، ولی واقعیت این است که هنوز سوباتان و سایر مناطق گردشگری کشور ما از وجود تاکسی هوائی محروم هستند .

 ما برای حل این مشکل و رفع این معضل چاره دیگری اندیشیده ایم .

اگر نقشه ایران زیبا را نگاه کنید ، خواهید دید که بسیاری از مناطق طبیعی و ییلاقی و مراکز تفریحی و نقاط گردشگری شمالغرب کشور میان دو فرودگاه بین المللی اردبیل و رشت قرار گرفته است . مراکز سیاحتی اردبیل - دریاچه زیبای نئور - ییلاقات باغداگول و چم چمی - ییلاقات زیبای سوباتان - آبشار کم نظیر ورزان - منطقه تاریخی مریان و آق اولر - مسیرهای جنگلی تالش و در ادامه در منطقه جلگه ای این مسیر، مناطقی همچون ساحل گیسوم - ساحل قروق - سورتمه ریلی سیاه داران - قلعه سلسال لیسار - جاده اسالم به خلخال - آبشار ویسا دار پره سر - شهر زیبای ماسوله - قلعه تاریخی قلعه رودخان فومن و مرداب زیبای انزلی و دهها منطقه دیدنی دیگر ، همگی مراکز گردشگری زیبایی هستند که حدفاصل این دو فرودگاه قرار گرفته اند .

لذا اگر دوست دارید از هر نقطه ایران  با هواپیما به منطقه سفر کنید ، شما می توانید بلیط رفت هواپیما برای فرودگاه اردبیل و بلیط برگشت فرودگاه رشت را تهیه نمایید .

( توضیح اینکه این برنامه به دلیل سردی هوا از اواخر اردیبهشت تا اواخر شهریور قابل اجرا است . )

 

ما بر اساس هماهنگی قبلی و برنامه ریزی دقیق ، گروه شما را به هر تعداد که باشید و هر چند روز که بخواهید ، بوسیله ماشینهای کمک دار مطمئن ، در میان دو فرودگاه مذبور سرویس دهی خواهیم کرد .

اگر بخواهید از مراکز دیدنی اردبیل دیدن کنید ، ما در خدمت خواهیم بود ، وگرنه اولین مقصد ما ساحل دریاچه نئور خواهد بود که فاصله آن تا اردبیل حدود 50 کیلومتر است .

پس از اقامت در این منطقه زیبا بطرف سوباتان حرکت خواهیم کرد . فاصله دریاچه تا سوباتان حدود 18 کیلومتر و خاکی است . در این مسیر ابتدا در منطقه باغداگول با اوباها و چادرهای عشایر اردبیلی مواجه خواهیم شد که به نوبه خود بسیار دیدنی هستند .

مرتفع ترین نقطه این مسیر که حدود 3000 متر ارتفاع دارد ، مرز بین اردبیل و تالش است . هوای این منطقه که درازاچول نام دارد چنان سرد است که در مرداد و شهریور نیز لکه های سفید برف چشم نوازی می کند . 

مشاهده گلزارهای رنگارنگ در کنار لکه های سفید برف که دو پدیده متضاد طبیعی هستند  خود لذت خاصی دارد .


 چادرهای مشکی بنام محلی «پوری» نشانه  ورود به مناطق عشایر نشین تالش است .

زیباترین نقطه این مسیر هم ییلاقات چم چمی تالش است . اینجا همه چیز بکر و دست نخورده باقی مانده است . نقاش طبیعت با تلفیق چمنزارهای سبز و گلهای رنگارنگ و شقایقهای سرخ و چشمه های جوشان و آواز بلبلان و چکاوکهای خوش الهان و هیاهوی بره ها و فریاد پارس سگان چوپانان صحنه هایی را نقاشی کرده که بر پیشانی پیکاسو عرق شرم می نشاند .

کم کم به سو باتان نزدیک می شویم ، تماشای شهرک از بالای کوهها حال و هوائی خاص دارد .


در ادامه مسیر می توان با عبور از  دشتهای شقایق ییلاقات آسبومار و لوراهونی جوکندان به منطقه باستانی مریان و آق اولر رسید .

(فاصله حدود  15 کیلومتر)

دشت شقایق لوراهونی (عکس از استاد شباب گلچین)

بازدید گورهای سه هزار ساله در مریان و کاخهای سردار امجد در آق اولر بخشی از برنامه خواهد بود .

با رسیدن به تالش می توان در یکی از هتلها اقامت کرده و از مناطق دیدنی مختلف تالش(طرحهای ساحلی گیسوم ، قرق و حویق - قلعه 1500 ساله سلسال لیسار - سورتمه ریلی تالش - جاده جنگلی و ییلاقی اسالم - آبشار ویسا دار پره سر و .......) بازدید کرد .

هتل سوئیت اورانوس لیسار یکی از مراکز اقامتی تالش است که پذیرای میهمانان عزیز خواهد بود .

در مسیر حرکت بطرف فرودگاه رشت ، شهر توریستی ماسوله - قلعه رودخان فومن - مرداب و سواحل انزلی می توانند مورد بازدید شما قرار گیرند .

در پایان سفر و در ساعت مقرر با حضور در فرودگاه میرزا کوچک خان رشت با آرزوی دیداری دوباره بدرقه راهتان خواهیم کرد .

(فاصله تالش تا فرودگاه حدود 110 کیلومتر)

 

 

بامید دیدار .......