تصویر تصادفی

امکانات

تبلیغات

ارتباط تلگرامی

برای مشاهده جزییات کلیک کنید

برای مشاهده جزییات کلیک کنید

پیوند ها

سوباتان بهشتی بر فراز ابرها

مشاوره در خرید

آمار سایت

نقشه جغرافیایی سوباتان

تاریخ ثبت : 1391-08-1     تاریخ آخرین ویرایش : 1392-12-7    تعداد مشاهده : 57429 بار     [ مطالب سایت ]

نقشه جغرافیایی سوباتان

شهر لیسار مرکز بخش کرگانرود تالش در فاصله 20 کیلومتری شمال شهر تالش قرار گرفته و سوباتان ییلاق لیساریهاست . برای عزیمت به سوباتان 4 مسیر وجود دارد که مشخصات و فاصله هر یک از آنها بشرح زیر است :

 الف = لیسار به سوباتان = فاصله لیسار تا ییلاق سوباتان از طریق راه قدیمی حدود 20 کیلومتر است . این را مالرو بوده و مسیر راه کلاً جنگلی است در بعضی نقاط شیبهای تند و نفس گیری دارد و طی این مسیر حدود 10 ساعت طول می کشد . این مسیر به دلیل سخت بودن به افراد عادی و غیر حرفه ای پیشنهاد نمی شود . داشتن غذای مناسب و آب برای حدود 10 ساعت پیاده روی در این مسیر الزامی است و به دلیل متروکه شدن این مسیر داشتن راهنمای محلی ماهر الزامی است . برای آشنایی دقیقتر با این مسیر قدیمی ، قسمت کوچ سنتی سایت را مطالعه کنید .

ب = تالش به سوباتان = این مسیر به فاصله 43 کیلومتر بوده و ماشین رو است . البته ماشینهای سواری به سختی می توانند در این جاده تردد کنند و اکثر مسافرین با ماشینهای کمک دار و وانت نیسان این جاده را طی می کنند .  مسیر تالش تا سه راهی کیش دیبی و تا نزدیکی روستای رزه حدود 15 کیلومتر آسفالت بوده و بقیه راه خاکی می باشد .

ج = تالش - آق اولر - سوباتان = فاصله تالش تا منطقه تاریخی آق اولر حدود 35 کیلومتر جاده آسفالته است و از آق اولر تا سوباتان حدود 12 کیلومتر جاده خاکی دارد که البته ماشینهای کمک دار و شاسی بلند می تواند این مسیر را طی کند . دشت شقایق " لوراهونی " در این مسیر قرار دارد .

د = اردبیل - دریاچه نئور - سوباتان = در فاصله 35 کیلومتری جاده اردبیل بطرف خلخال روستایی بنام بودآلالو وجود دارد که سه راهی دریاچه نئور است .  از این سه راهی بطرف شرق تا روستای عباس آباد 10 کیلومتر و از آنجا تا ساحل دریاچه نئور حدود 8 کیلومتر جاده آسفالته وجود دارد فاصله دریاچه نئور تا ییلاق سوباتان نیز حدود 18 کیلومتر جاده خاکی ماشین رو است . البته گردشگران این مسیر را بدلیل جاذبه های طبیعی خاص پیاده طی میکنند .  

 

 در صورت تمایل برای مسافرت به سوباتان با ما تماس بگیرید .  گروه راهنمای گردشگری ما ، خدماتی را از قبیل راهنمایی تمام مراحل سفر ، رزرو محل اقامت در سوباتان و تالش و لیسار ، رزرو وسیله ایاب و ذهاب ، تهیه غذا و سایر مایحتاج و راهنمایی برای بازدید از محلهای دیدنی سوباتان از جمله آبشار ورزان ، به گروههای مختلف ارائه می دهد تا سفر راحت و پر خاطره ای را داشته باشند . 

 

تلفن تماس به جزء روزهای پنجشنبه و جمعه : 09111835091 جلیلی

در صورت در دسترس نبودن به دلیل عدم وجود امکانات تلفن همراه در سوباتان عنوان (متقاضی بازدید از سوباتان ) را به شماره بالا   اس ام اس  کنید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود .