تصویر تصادفی

امکانات

تبلیغات

ارتباط تلگرامی

برای مشاهده جزییات کلیک کنید

برای مشاهده جزییات کلیک کنید

پیوند ها

سوباتان بهشتی بر فراز ابرها

مشاوره در خرید

آمار سایت

مشکلات سوباتان

تاریخ ثبت : 1391-07-3     تاریخ آخرین ویرایش : 1392-12-7    تعداد مشاهده : 11199 بار     [ مطالب سایت ]مشکلات سوباتان

ییلاق سوباتان بعنوان یک منطقه نمونه گردشگری در دهه گذشته شدیداً مورد توجه گردشگران ، خصوصاً طبیعت گردان قرار گرفته است . این منطقه فاقد زیرساختهای اولیه بوده و چنانچه این مشکلات حل شود ، می توان به آینده سوباتان بعنوان یکی از قطبهای گردشگری گیلان امیدوار شد .

1- راه : بدلیل نبود راه مستقیم از لیسار به سوباتان که فاصله آن حدود 20 کیلومتر می باشد ، بناچار ساکنین با طی بیش از 60 کیلومتر از طریق تالش و ییلاقات جوکندان به منطقه مسافرت می کنند .

2-  برق : یکی از نیازهای اولیه و اصلی سوباتان با بیش از 400 خانوار برق می باشد که با وجود انتقال برق به ییلاقات همجوار ، هنوز اقدامی برای انتقال برق به سوباتان انجام نگرفته است ، در حالی که شب ها بیش از 150 دستگاه موتور برق با هزینه بالا مورد استفاده قرار می گیرد . شاید یکی از راههای حل این مشکل ، توسعه سیستم تولید برق خورشیدی در این منطقه باشد .

3- آب : با وجود لوله کشی آب در شهرک سوباتان ، سیستم لوله کشی غیر فنی و نا صحیح  بوده و بجز تعداد معدودی از ساکنین ، اکثریت  مردم در مضیغه کمبود آب آشامیدنی هستند .

4-  تلفن همراه : از دو سال پیش دکل تقویت تلفن همراه بدلیل نبود برق از کار افتاده است . حل مشکل تلفن سوباتان وابسته به حل مشکل برق منطقه است .

5- بهداشت : بدلیل عدم وجود خانه بهداشت فصلی مشکلات فراوانی برای اهالی و گردشگران وجود دارد .

6- هتل و متل مناسبی که در حد مسافران وگردشگران مشتاق این منطقه باشد وجود ندارد .

7- امکانات ورزشی :  با عنایت به حضور قشر عظیمی از جوانان و نوجوانان بخصوص در فصل تابستان هیج امکاناتی در زمینه ورزش وجود ندارد . احیای ورزشهای بومی و محلی(کشتی تالشی - کمربند بازی - چلینگ آغاجی بازی - بادبادک بازی - سُرسُره بازی و .....)که نیازی به امکانات آنچنانی ندارند یکی از راههای حل این مشکل بنظر می رسد .